Make your own free website on Tripod.com
KOKURIKULUM

Kejayaan Pelajar Dalam Kokurikulum Pada Tahun 2000

1. PERSATUAN DAN KELAB

Menu utama
1. Bahasa Tamil  Pesta Budaya & Kesenian India - kawasan Alor Gajah Johan (Drama)
Johan (Kolam/Membaut Corak)
Kedua (Nyanyian Motivasi)
2. Karate - do Menyertai Sukan Melaka
- Kumite (individu) LA50kg Daerah   Tampin
- Kumite (Individu) LA50kg Daerah Tampin
- Kata (Individu) L 18TKB Daerah Tampin
- Kata (Individu) L 18TKB Daerah Tampin
- Kumite (Individu)  LB50kg Daerah Tampin
- Kumite (Pasukan) L18TKB Daerah Tampin
- Kata (Individu) L18TKB Negeri Melaka
- Kumite (Individu) L18TKB Negeri Melaka
P(18TKB) Mewakil Negeri Melaka Peringkat Kebangsaan

Johan

Johan

Gangsa

Gangsa

Gangsa

Gangsa 
Johan
N.Johan

Alice Lee Ai Fei

3. Pengguna Kuiz Pengguna Kaw Alor Gajah
Tempat ke 4
-
4. Teater dan Kebudayaan  Pertandingan Nyanyian Solo

2. SUKAN / PERMAINAN

Menu utama
Permainan
Penglibatan Di Peringkat Daerah/ Negeri/ Kebangsaan
Catatan 
Murid Cemerlang
1. Bola Sepak
  • menyertai pertandingan peringkat Daerah Alor Gajah
 
2. Badminton
  • Johan bergu lelaki L18 peringkat kawasan
  • mewakili daerah ke peringkat negeri
 
3. Sepak Takraw
  •  Daerah Alor Gajah (Lelaki Bawah 18 Tahun)
  • Negeri Melaka (Lelaki Bawah 18 Tahun)
  • Daerah Alor Gajah(Lelaki Bawah 15 Tahun)
  • Negeri Melaka (Lelaki Bawah 15 Tahun)
Naib Johan

Suku Akhir

Naib Johan

Pusingan Awal

4. Bola Jaring - menyertai pertandingan peringkat Daerah Alor Gajah  
5. Bola Keranjang - L(18TKB) Mewakili Negeri Melaka Peringkat Kebangsaan Tee Han Siong
6. Olahraga
  • Kejohanan Olahraga MSSNMKAG
  • kawasan A.Gajah (7E,4P,3G)
  • Negeri Melaka (1E,1P,2G)
  • Kategori Lelaki 18 TKB kawasan Alor Gajah - Pasukan Terbaik L(18TKB)

 

7. Bola Tampar - N. Johan L-18  
8. Ping Pong
  • P18TKB Kawasan Alor Gajah
  • Tempat ke -5
  • Naib Johan kawasan Alor Gajah Berpasukan (Perempuan)
 Chua Pei Lin

 

9. Bola Baling
  • L(18TKB) Kawasan Alor Gajah
  • Negeri Melaka
  • L (15TKB) Kawasan Alor Gajah
  • L(18TKB) Wakil Negeri Melaka Peringkat Kebangsaan
  • L(18TKB) Wakil Negeri Melaka Peringkat Kebangsaan
 Johan
Johan
N.Johan

Tee Han  Siong 

Mohd Khairel Jaapar

10 . Hoki
Hoki MSSNMKAG kawasan Alor Gajah  Naib Johan
 

 

3. PASUKAN BERUNIFORM

Menu utama
NAMA PASUKAN
PENGLIBATAN DIPERINGKAT DAERAH/NEGERI/KEBANGSAAN
CATATAN
MURID CEMERLANG
1. PENGAKAP
  • Menyertai Jambori Antarabangsa di Kuching  Peringkat Antarabangsa
35 orang peserta mendapat Anugerah Kenyalang 
2. PANDU PUTERI
Pertandingan Bakat Kepanduan
Daerah Alor Gajah
Naib Johan (Nyanyian) 
3. ST. JOHN AMBULANS Pertandingan Cemas & Rawatan Kawasan Alor Gajah Johan  L (kes panjang)
N.Johan L (kes pendek)
N.Johan L (Pakaian seragam & Kawad Kaki)
N.Johan P(Kes Pendek)
N. Johan (Kawad Kaki)
4.KADET POLIS
Pertandingan Kawad Kaki dan Undang-undang peringkat Kebangsaan
Tan Yee Cheong -Mewakili Kontijen Kadet Polis Melaka di Kedah
5. KELAB TEATER Pertandingan Nyanyian Solo Peringkat Alor Gajah Tempat  ke-2,3 dan 5
6. KELAB PENGGUNA Kuiz Pengguna Peringkat Daerah Alor Gajah Tempat ke-4
7. PERSATUAN BAHASA TAMIL Pesta Budaya & Kesenian India Peringkat Alor Gajah Johan (Drama)
Johan (Kolam/Membuat Corak)
Kedua (Nyanyian Motivasi)

Sasaran

Menu utama
AKTIVITI
SASARAN 2000
A. SukanDan Permainan  
1. Bola Sepak (B15} N. Johan Kawasan
2. Bola Sepak (B18) N. Johan Kawasan
3. Bola Jaring (B15) Johan Kawasan
4. Bola Jaring (B18) Separuh Akhir
5. Ping Pong (L) Johan Kawasan
6. Ping Pong (P) Johan Kawasan
7. Sepak Takraw (B15) Johan Kawasan
8. Sepak Takraw (B18) N/Johan Kawasan
9. Bola Tampar (B15) Separuh Akhir
10. Bola Tampar (B18) Separuh Akhir
11. Bola Baling (P) N/Johan Kawasan
12. Bola Baling (L) N/Johan Kawasan
13. Olahraga N. Johan Emas (Kawasan)
  2 Emas (Negeri)
   
B. Persatuan  
1. Bahasa Melayu N/Johan Pantun (Kawasan)
2. Bahasa Inggeris Johan Kawasan (Reading Contest)
3. Bahasa Cina Ketiga - Syarahan Kawasan
4. Bahasa Tamil Ketiga - Syarahan kawasan
5. Matematik & Sains N/Johan Kuiz kawasan
6. Kemahiran Hidup Ketiga - Reaka Cipta
7. Sejarah Johan Kawasan (Kuiz)
8. Pendidikan Seni Ketiga - Peraduan melukis Negeri
9. Agama Islam Johan Tilawah Al-Quran (Kawasan)
   
C. Kelab/Unit Beruniform  
1. Bimbingan & Kaunseling Johan Dikir Barat (Negeri)

Johan Drama (Kawasan)

2. Pengguna Kelab Pengguna Terbaik (Negeri)
3. Karate Do Johan kebangsaan (Individu)
4. Pengakap N/Johan Kawasan Perkhemahan
Menu utama